„Nechte nám víno a ženy, radost a smích. Kázání a sodovku pak na druhý den.“ George Gordon Byron

Tesco je dnešné dni "kvaseniefriendly"

Ak chcete zabrdnúť do tajov výroby kvasených nápojov (nielen alkoholických), tieto dni si môžete kúpiť základnú "výbavičku" v sieti hypermarketov Tesko. Ja som včera k pár kilogramom zázvoru prihodil aj nejaké tie zariadeníčka do zásoby.

Na obrázku môžete vidieť a obdivovať z ľava do prava:

 • korkové zátky, 10 ks za 3,29 € (myslím, že sa dajú kúpiť aj lacnejšie)
 • sklenené kvasné uzávery (nie sú také pekné ako tie "naše" ale cena je lepšia), 2 ks v balení za 1,99 €
 • plastové kvasné uzávery (tie sú najšpatnejšie, ale môžu vám zachrániť...minimálne česť :), kus za 0,85 €
 • multimeter na meranie cukornatosti roztoku (a vraj aj na niečo iné...zatiaľ neviem na čo), cena 4,15 €
 • zariadeníčko na pohodlné stáčanie vína (aj tak doporučujem klasickú hadičku na "ústny" pohon...stáčanie je vtedy väčšia zábava ;) v cene 4,49 €
 • a na záver najdrahšia vecička, ručný korkovač alebo teda "štopľovač" v cene 9,29 € ...len zatiaľ neviem ako sa používa ;)

Mimo iné mali ešte aj nejaké nádoby na kvasenie či "dubové esencie", čo zásadne odmietam používať, keďže neverím ich pôvodu. Väčšina (ak nie všetko) vecí je poľskej značky Biowin. Uvidíme ako sa osvedčia. Určite si však začínajúci "kuchár" príde tieto dni v Tesku na svoje. S kľudným svedomím si môže urobiť nákup, cestou cez detské oddelenie ešte prihodiť štvrť kila plasteliny a hor sa kvasiť, priatelia! (Nemýliť si to s kysnúť! ;)

Edit 29/05/2013: A ak zháňate demižón, tak najlepším zdrojom sú ľudia okolo vás. Prípadne si nájdite cestu k nim cez bazoš.

 • Ohodnotiť tento článok:
  (0 hlasov)
 • Zverejnené v kategórii technika
 • Prečítané 3091 krát
Dušan Beláň

Na konci leta 2012 sme sa presťahovali na Oravu, do kraja na úpätí Tatranských štítov. Po dekáde života v Krásavici na Dunaji celkom veľká zmena. Na druhú stranu výzva ako začať žiť iným spôsobom ako je "trend". Presýtený konzumu sa snažíme vystúpiť z rýchlika a rozhliadnúť sa v priestore v ktorom žijeme. Postupný návrat k prirodzenému spôsobu života v nás rozdúchava zmysel bytia. Snažíme sa užívať život smerovaním k prírode. Na týchto stránkach sa chcem venovať prírodným zdrojom, chutnej strave, permakultúre, gazdovským záležitostiam, tradičným remeslám ale aj fermentácii a mnohým iným vidieckym témam.

Webstránka: www.egazda.sk
Viac z tejto kategórie: « De'Longhi Pangourmet vs. ETA Siesta

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

návrat hore

S firmami a značkami v blogu spomenutými nemám žiadne zmluvy ani dohody. Neberiem od nich žiadne provízie, ani finančné či materiálne benefity. V článkoch vyslovujem moje vlastné názory a postupy. Žiadny príspevok nemá charakter PR.

Partneri:

Penzion ORAVA Penzion ORAVA