„Když popíjíme, starosti podřimují.“ Anakreón

Žužu Harvišová

Žužu Harvišová

Som insitná gazdninka, začínajúci záhradkár a nadšenec všetkého eko-bio-racio. Mám rada prírodu, hlavne vtipy o zvieratkách. V živote prikladám význam len (pre mňa) dôležitým veciam. Môj manžel hovorí, že som super. Už moja vysokoškolská prezývka "Mrkva" ma predurčila k sympatiám a podpore pre tento projekt. 

URL webstránky:

Púpavienky na tanieri

Tento článok sa venuje púpave. Ale bude to úplne iný odvar ako púpavová limonáda alebo púpavové víno. Bude o jej jedlých častiach.

Púpavienka, žltý kvet, ako ty len krášliš svet! Deti z teba vence pletú, spievajú si: Jar už je tu!Žužu

Spracuvávame citróny

When life brings you lemons.....

Ďalší tip insitnej gazdinky sa bude týkať citrónov a je určený pre priaznivcov maximálneho využitia zdrojov. Čím menej využíva lokálne zdroje, tým viacej sa stará o to, aby sa z citrónov toho spotrebovalo čo najviac. Ostanú vám len semienka, ktoré si možno posadiť a vyskušat pestovať. A po prečítaní zistíte, že taký citrón je okrem tequilového využitia dobrý aj na zeleninu.
Text obsahuje aj taký malý žartík o trúbe. Použite bio citróny. Sú síce drahšie, ale spotrebujete všetko.

Robíme všelijaké pest(v)á

Mesiac máj praje insitným gazdinkám a začínajúcim záhradkárom ako ja. Je to recept z kategórie "zdravé, zaujímavé" a tiež super zábavka do kuchyne, lebo človek pri tom vymýšla správne pomery indregiencií a mieša ich rukami ako kedysi na pieskovisku.
A áno, je to zrecyklovaná myšlienka pravého talianskeho pesta.

Púpavové limo

Dnes tu máme prvého hosťa môjho blogu. Mám z toho nesmiernú radosť a verím, že sa vám jej počiny budú pozdávať minimálne tak ako mne. Text zanechávam kvôli autenticite a vtipu v pôvodnom znení bez tituliek ;). Enjoy:

Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

S firmami a značkami v blogu spomenutými nemám žiadne zmluvy ani dohody. Neberiem od nich žiadne provízie, ani finančné či materiálne benefity. V článkoch vyslovujem moje vlastné názory a postupy. Žiadny príspevok nemá charakter PR.

Partneri:

Penzion ORAVA Penzion ORAVA